Styrelse

Förbundsstyrelsen, fotograferade i maj 2016. Från Vänster:Torbjörn Winther, Patrik Rydberg, Peter Andersson, Leif Pettersson, Daniel Larsson, Jörgen Rasmusson, Catrin Elgemark, Stefan Gardell.

KONTAKTUPPGIFTER

Jörgen Rasmusson
Ordförande AU

AB Lödde Plåt
Åkergränd 6, 226 60 Lund
Telefon: 046-32 00 46
Mobil: 076-644 61 00
E-post: jorgen@loddeplat.com

Leif Pettersson
Vice ordförande AU

Ahlins Plåt AB
Instrumentvägen 10, 126 53 Hägersten
Telefon: 08-30 85 67
Mobil: 070-315 40 80
E-post: leif.pettersson@ahlinsplat.se


Patrik Rydberg 
Ledamot AU

K.G Hjelmgrens Plåtslageri Eftr AB
Zinkgatan 4, 602 23 Norrköping
Telefon: 011-16 50 56
Mobil: 0708-33 82 48
E-post: patrik@kghjelmgrens.se

Catrin Elgemark
Ledamot

Sjöbo Plåt AB
Verkstadsgatan 1, 275 39 Sjöbo
Telefon: 0416-51 17 58
Mobil: 0733-96 75 84
E-post: catrin@sjoboplat.se


Daniel Larsson
Ledamot

Jannes Bleck & Plåt AB
Bleckvarugatan 4, 417 07 Göteborg
Telefon: 031-51 00 24
Mobil: 070-528 08 98
E-post: daniel@jannesplat.se

Peter Andersson
Ledamot

Hallands Vent &
Plåtentreprenader AB
Furuviksringen 23, 302 44 Halmstad
Telefon: 035-17 76 01
Mobil: 070-518 65 16
E-post: peter@hvp-uc.se

Stefan Gardell
Ledamot

AB Gardells Plåtslageri
Box 1148
621 22 Visby
Telefon: 0498-21 05 13
Mobil: 073-982 73 50  
E-post: stefan@gardellsplat.se


Torbjörn Winther
Suppleant

Winther Bygg AB
Gamla Riksvägen 4E
891 51 Örnsköldsvik
Telefon: 0660- 26 55 34
Mobil: 070- 589 06 66
E-post: torbjorn.winther@wintherbygg.se